Az állványrendszerek területén hatalmas fejlődés ment végbe az elmúlt évtizedekben.
Az 1950‐es években nagy előrelépésnek számított a homlokzati állványoknál az ún. keretes rendszerek megjelenése,amelyek még a mai napig nagy számban megtalálhatóak. A keretes állványok népszerűségét – gyors építhetőségük mellett – nagy teherbírásuk és merevségük segítették elő. Ezen rendszerek előnyei mellett azonban hátrányaik is megmutatkoznak: a keretek nehezek, építésük fárasztó, és geometriai kötöttséget jelentenek. A biztonságos munkavégzést csak egyéni védőfelszerelések alkalmazásával lehet
biztosítani.
1998‐ban jelent meg a PERI korszakalkotó innovációja, amikor a téglalap alakú keretek „T” keretekre lettek cserélve. Megőrizve a keretes építési mód korábbi előnyeit, az osztott keretes építési mód jóval könnyebb elemeket, egyszerűbb építést biztosított.
2016‐ban érkezett el a következő mérföldkő: a PERI UP EASY állványrendszer megjelenése, ahol a könnyű „T” keretek mellett elsődleges szempont volt a munkabiztonság. Az előreszelt korlátelemek az építés minden pillanatában biztonságos munkavégzést tettek lehetővé.
A 2010‐es évek második felétől kezdve egyre inkább világossá vált, hogy a keretes állványok logisztikai és ergonómiai szempontból sem kedvezőek, ezért évről évre nagyobb igény jelentkezett a moduláris homlokzati állványok iránt. Ezek jellemzője, hogy a vízszintes és függőleges szerkezeti elemek (hevederek és rúdelemek) külön egységként szállíthatók és szerelhetők, ezzel oldva meg a keretes rendszerek korábban felsorolt hátrányait. A PERI UP EASY rendszer rúdelemes változata 2018‐as megjelenésével gyors megoldást jelentett a felmerülő igényekre, majd a 2022. évi BAUMA‐n mutatta be a PERI a nagyközönségnek az EVOTOP ‐ot, amely valóban rászolgált a nevére:
„EVOlution at its TOP”, azaz:
„az állvány evolúció csúcsa”.